04 apr

Iris is de 56ste club van Nederland geworden

Fotos bondsfotowedstrijd 2017Bekijk alle foto’s hier.

Zondag 3 april zijn de foto’s besproken die zijn ingestuurd voor de Bondsfotowedstrijd 2017. Dit is een wedstrijd waarbij een fotoclub tien foto’s van leden mag insturen. De jury bestond dit jaar uit de BMK-ers Ineke Vijn, Herman Schartman en Peter van Tuijl. Aan deze landelijke wedstrijd van de Fotobond hebben 174 clubs meegedaan. Wat betekent dat de jury uit 1740 foto’s haar keuzes heeft moeten maken. FC Iris heeft prima gescoord door als 56e van de 174 clubs te eindigen.

Onderstaande clubs kregen de waardering Topclub 2017:

  •  op de 1e plaats Fotoclub Rotterdam
  •  op de 2e plaats NAFV Amsterdam
  •  de 3e plaats was voor De Huiskamer
  •  en als nummer 4 eindigde De Haagse

Ook waren er voor individuele fotografen gouden, zilveren of bronzen stickers te winnen.

Tijdens het ochtendprogramma werden de foto’s, die een gouden of zilveren sticker hadden gekregen, getoond en besproken. De foto’s met bronzen stickers werden in verband met de tijd alleen getoond. Albertine Boere heeft met haar foto Oesterbank een bronzen sticker in de wacht gesleept.
Na de lunch was er de gelegenheid om de bespreking van de tien door onze club ingestuurde foto’s bij te wonen. Jurylid Herman Schartman nam deze bespreking vakkundig voor zijn rekening.
De volledige uitslag van deze wedstrijd is te vinden op de website van de Fotobond.

Gerda Postma